Wydanie 3 z dnia 1 listopada 1999 r.
Ta audycja miała udział w rynku telewizyjnym 18%, a oglądalność 1,5%
tytul.jpg (29668 bytes)

Następna audycja, wydanie 4, na antenie TVP S.A.
w dniu 15 listopada 1999; program 1, godz.045

KONKURS
uczestnicy

1. LESZEK BŁACHOWICZ z Lipska
2. KRZYSZTOF STEFANIAK z Warszawy
3. ROBERT KOWAL z Wrocławia

14 pkt
   9 pkt
   4 pkt

Roman Kanciruk rozpoczął program rozmową z Jackiem Uniwersałem, który już po raz trzeci dyżurował przy teleskopie, na tarasie poza studiem. Wykonaliśmy nareszcie długo oczekiwany eksperyment - udał się przekaz obrazu Saturna z teleskopu prosto do telewizyjnych odbiorników wszystkich Widzów, którzy tej nocy byli z nami.

 

konkurs.jpg (19872 bytes)

grupa.jpg (19400 bytes)

Roman Kanciruk prowadzi konkurs

Ostatnie sekundy programu


Znawcy twierdzą, że klejnotem środka jesieni jest na naszym niebie Saturn. Właśnie teraz znajduje się najbliżej Ziemi. Moment maksymalnego zbliżenia, tzw. opozycja występuje dokładnie 6 listopada. W studiu o Saturnie Roman Kanciruk rozmawiał z toruńskim astronomem Jerzym Rafalskim. Podali informacje o pierścieniach   planety, których grubość wynosi około 1 km.

 

W tym programie mieliśmy rozmawiać o jeszcze jednym ciekawym obiektu, o gwieździe zmiennej, zwanej MIRA czyli "Cudowna". Nie wystarczyło czasu. Inspektor w emisji skrócił audycję. O Mirze będziemy opowiadać w następnym programie.

 

Redagował i prowadził Roman Kanciruk. W studiu jego gośćmi byli Jerzy Rafalski, astronom; Jacek Uniwersał (przy teleskopie) i Tomasz Pyć (przy komputerze). Scenografię zaprojektowała Aneta Trześniewska. Realizowała audycję Barbara Gajos, a produkcją kierowała Małgorzata Sieheń. 

 

 
tpright.jpg (11550 bytes)
Strona założona w dniu 4 października 1999 roku.
Wersja 1.0 - Aktualizacja 06.01.2000 r.

Powrót na stronę powitalną