CD-Kurier to był program poświęcony wydawnictwom na płytkach CD-ROM.
Dziwny program, realizowany na wyraźne żądanie red. Zofii Żukowskiej z Telewizji Edukacyjnej TVP S.A. Pojawiał się i znikał z ekranu. Realizowany w kooperacji z programem "Telekomputer". Ostatnie emisje w roku 2001. Nawiązałem dobre kontakty z firmami produkującymi gry i programy edukacyjne. Byli bardzo zainteresowani współpracą, ale TV Edukacyjna nieoczekiwanie skończyła emisję programu. Dzięki takim kaprysom szefostwa Kolejna inicjatywa legła w gruzach.
Oficjalna strona programu od 16 września 1998 roku
Krótkie informacje o materiałach wykorzystywanych w programie CD-Kurier.
Nasze pierwsze prezentacje...>> W założeniu program miał szybko informować o nowościach ukazujących się na rynku. Proponowałem częstotliwość emisji: raz w tygodniu. To były czasy niesamowitego wysypu polskich pism komputerowych uzupełnianych dodatkami CD, encyklopedii, poradników, kursów językowych itp. Stworzenie telewizyjnego poradnika (polski internet był jeszcze słabo rozwinięty) miało sens. Widzowie przyjęli program bardzo ciepło. Brakowało im recenzji z opisami zawartości wydawanych płytek. Ucieszyli się dystrybutorzy, ale przedwcześnie, bowiem każda reklama w programie była zakazana. Mimo to dostawałem sporo wydawanych CD w formie gratisów
Pierwszy program został zmontowany 16 września 1998 roku. Na tych stronach tylko informacje o pierwszych płytkach prezentowanych w programie. Program dotrwał na antenie TVP1 do 2001 roku.
Et, historia... Następna strona...>>
do patronackiej strony TELEKOMPUTER © Copyright by Tomasz Pyć. Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.