Strona Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Rakowiec"   -  Informator "Rakowiec" - edycja nr 1 - próbna
Wszystkie artykuły własne na osobnych stronach To nowa forma biuletynu informacyjnego osiedla WSM Rakowiec artykuł z serwisu WSM RAKOWIEC
Rakowiec>> biuletyn nr 1 exp. Krótkie informacje
dyzur.gif (2715 bytes) Dyżury techniczne.
Administracja WSM "Rakowiec" informuje, że w każdą sobotę pełnione będą dyżury techniczne w ZBR, ul. Sanocka 13 przez hydraulika i elektryka w godz. 8.00 - 15.00. Tel. 822 15 29. Można zgłaszać awarie, które wymagają natychmiastowej naprawy, szczególnie te grożące życiu lub zdrowiu lokatorów.
blok.jpg (26103 bytes) Ważny druk - "Informacja..."
W biurze Zarządu można odbierać druk "Informacja Zastępcy Prezesa Zarządu w sprawie zawierania z członkami Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Rakowiec", którym przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkanego, umów przeniesienia własności lokalu". Odbiór w godzinach pracy biura.
Likwidacja długów
Na zebraniach Grup członkowskich prezes H. Dumała informował, że obecny zarząd zamierza do końca 2006 roku zlikwidować długi Sp-ni. W tym celu trzeba będzie między innymi dokonać redukcji zatrudnienia. W jakim zakresie i jakie stanowiska będą likwidowane, nie podał. Miejmy nadzieję, że podczas czystki ocaleją fachowcy niezbędni, by utrzymać nasze budynki w dobrym stanie, a "polegną" tylko nieudacznicy.
ctv.gif (7005 bytes) Sieci TV kablowej
Na terenie WSM "Rakowiec" działają dwie sieci telewizji kablowej. Pozyskiwaniem abonentów zajmują się terenowi przedstawiciele obu firm. W tej chwili nie można określić ilu abonentów ma każda z sieci. Obie proponują podobne warunki dostarczania sygnału TV do mieszkań. Pierwszych instalacji telewizji kablowej na osiedlu dokonała "Domira-Sat" Sp. z o.o. z Żyrardowa w 1992 r. - Prezes Sławomir Mińkowski. Następnie sieć ta w 1994 r. przejęta została przez "SUN SAT" Zakład Telewizji Kablowej i Satelitarnej z Warszawy - właściciel Jan Niedzielski. Następnie "sprzedano nas" spółce z kapitałem amerykańskim. Chyba już pora, by wyjaśnić tajemnice tego przejmowania kilometrów kabli w naszych budynkach. Na jakich zasadach odbywały się zmiany właścicieli sieci? Kto zyskał, kto stracił? Chyba nadszedł już czas, by przejrzeć dawno zawarte umowy i postarać się o renegocjacje? Dwie sieci zachowują się u nas jak monopoliści - wydaje im się, że mają monopol na dostarczanie sygnału tv do naszych budynków. A może już pora to zmienić?
znak na Wiślickiej Garb na Wiślickiej
Kierowców, którzy jeżdżą tą ulicą "na pamięć" i wcale nie zwracają uwagi na znaki, może spotkać bardzo przykra niespodzianka. Otóż przy budynku nr 3, prawie na wprost bramy do Domu Kultury, wybudowano "leżącego policjanta" zwanego inaczej "śpiochem". Ten garb na jezdni morze spowodować niezły skok samochodu przy szybkiej jeździe. Ulica została właściwie oznakowana, jest ograniczenie prędkości do 30 km/godz. Białe pasy wymalowano na czerwonej kostce. Przez garb prowadzi przejście dla pieszych. Właściwie przydałby się jeszcze jeden "śpioch" na jezdni Wiślickiej, pomiędzy budynkami nr 3 i 5, bowiem tędy wiedzie droga do placu zabaw dla dzieci. Plac został wyposażony w nowe, atrakcyjne zabawki i zaczyna ściągać coraz więcej chętnych do zabawy.
znaki na Sanockiej Poprawić ruch na Sanockiej
Nie wiedzieć czemu zrobiono z Sanockiej ulicę jednokierunkową. Ani tu nie ma zbytniego natężenia ruchu, ani nadmiernej ilości pieszych. W czasach gdy ruch był dwukierunkowy kierowcy z Rakowca mogli szybko uciekać ze al. Żwirki i Wigury i łatwo przedostawali się z Trojdena do centrum osiedla, przede wszystkim do głównej ulicy Pruszkowskiej. Sanocka jest wystarczająco szeroka by wyminęły się na niej 2 samochody osobowe. Trzeba utrzymać ograniczenie ruchu ciężarówek do tych co to mają ciężar własny nie więcej niż 3,5 tony. Cięższym nie wolno jeździć po Sanockiej. Usprawnienie ruchu wewnątrz osiedla niestety nie zależy od władz spółdzielni, ani mieszkańców osiedla.
skręt w lewo przed Wiślicką Skręt w lewo
Dużym utrudnieniem dla kierowców jest zakaz skrętu w lewo z ulicy Pawińskiego w Wiślicką. Radzą sobie w ten spodób, że przejeżdżają za przystanek autobusowy i zawracają do wlotu Wiślickiej. Ten zakaz pojawił się wraz z postawieniem świateł na skrzyżowaniu Dickensa i Pawińskiego. Podobne światła powinny znaleźć się na skraju osiedla, przy wylocie Pawińskiego do Korotyńskiego. Tworzą się tu korki. Szczególnie trudno skręcić tu autobusom - z Pawińskiego w lewo, w Korotyńskiego. Pasy dla pieszych też chyba nie są rozmieszczone właściwie. Ale to już poza naszym osiedlem.
ochrona budynków w gestii lokatorów Securitas Poland
Swego czasu, pod koniec lat 90-tych, władze Sp-ni zapewniły całodobową ochronę lokatorów. Securitas Poland zobowiązał sie podejmować interwencje na każde żądanie lokatora. Miało to na celu zażegnanie niebezpieczeństwa lub przywrócenie porządku publicznego. (Informacja z listopada 1997 r.). Szczególnym zbiegiem okoliczności Securitas Poland miała swą siedzibę w pawilonie przy Pruszkowskiej 4d, tu gdzie teraz mieszczą sie biura zarządu.
jedna z serii humorystycznych tabliczek umieszczanych na zsypach Bez komentarza?
W wielu miejscach osiedla można zobaczyć takie tabliczki, trwałe, solidnie wykonane i dobrze przymocowane, a przecież kompletnie nieskuteczne. Szkoda, że wydano na nie nasze pieniądze. Aż prosi się by krzyknąć "Autor, Autor!" Miejmy nadzieję, że nikt już nie miewa podobnie chybionych pomysłów.
do patronackiej strony TELEKOMPUTER (C) Copyright  by Tomasz Kolski * Wszystkie prawa zastrzeżone.All rights reserved.
1605
strony P.A.Y. STUDIO Kontakt telefoniczny: 0 601 673 417