katalog.jpg (10437 bytes)
powrót do pierwszej strony
daty.gif (3663 bytes)

Przejmujemy się jeszcze programem SONDA, ale to tylko hobby kilku (kilkunastu?) osób. Nostalgia za tym programem nie jest niczym dziwnym. Myślę, że wciąż byłoby dość duże zapotrzebowanie na tego typu audycję.
Prostota programu wynikała z założenia - najlepiej ujął to Andrzej Kurek (pamięć jest zawodna, ale przytoczę...) - "odbrązowimy naukę" i dalej "nie będziemy stawiali badaczy na pomniku, ale pokażemy, że to są też ludzie" - i chyba miał rację. Za dosłowność wypowiedzi nie ręczę, ale sens jest oddany dokładnie. Rzeczywiście staraliśmy się tak robić program, by każdy go zrozumiał, ale często mówiło się, że "nie możemy wszystkiego upraszczać za wszelką cenę".
Wspomnienia we wczesnoporannym programie "Kawa czy herbata?", w oprawie bloku TV Edukacyjnej i w oprawie dnia w programie 1 TVP, sam robiłem. To była taka mała forma telewizyjna, złożona z kilku programów SONDY. Namawiałem szefostwo na powtórki z SONDY, ale jakoś ich nie ma i już nie należy chyba mieć nadziei, że będą.
Ramówka TV Edukacyjnej - hmm...
Po reformie TVP od 1 stycznia 2000 r. mieliśmy Agencję Publicystyki i Edukacji, która produkowała audycje dla programów 1 i 2, mamy teraz Agencję Produkcji Audycji Telewizyjnych (stan na wrzesień 2002), która robi to samo, a dalej..., a dalej nie zamierzam już śledzić dziwnych zmian w strukturze TVP . Smutna prawda jest taka: Telewizji Edukacyjnej już nie ma.
Nie zapowiada się też, by TVP zechciała odbudować zespół realizatorów programów popularnonaukowych

Strona SONDY istnieje od  dnia 5 listopada 1998.
Aktualizacja
07 grudzień 2002


(C) Copyright 2002 by Tomasz Pyć
* Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.